Terapia i Coaching po polsku-Bluemony.

Anna D.Paczkowska BSc(Hons) for Psych(Open), AfSFH.

Absolwentka Psychologii Sądowej, dyplomowana hypnotrapeutka, certyfikowany coach poznawczo-behawioralny, trenerka kobiecego potenciału.Współzałożycielka grupy wsparcia dla Polaków mieszkających zagranica-Nie jesteś Sam. Aktywna członkini Fundacji Regiment-Strefa Kobiet.
Autorka projektu Zuch Dziewucha, wspierającego rozwój kobiet, mieszkających w Anglii.

Poznajmy się!

Cześć,

Nazywam się Anna Domżalska-Paczkowska i jestem absolwentką Psychologii Sądowej, dyplomowaną hipnoterapeutką, certyfikowanym Poznawczo-Behawioralny Coach’em  i Women’s Empowerment Coach’em. 

Ciesze się, że tu jesteś, dzięki temu masz okazje aby mnie poznać i sprawdzić jak pracuje, oraz co najważniejsze, jak mogę Ci pomóc. 

Prywatnie jestem częścią fajnej rodziny składając się z 3 ludzi i 2 psów. Mieszkamy w Cheltenham  w hrabstwie Gloucestershire. 

Moja najwieksza pasja, po psychologi oczywiście, jest motoryzacja, szczególnie motocykle. Jestem motocyklistka z 15 letnim stażem.  Uwielbiam także Krav Mage, jazdę konna oraz wycieczki nad morze.
Jeśli chciałbyś/ chciałabyś się czegoś o mnie dowiedzieć, zapraszam do kontaktu.

Hipnoterapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Hipnoterapia to jedna z tych rzeczy, o których wiele osób słyszało, ale mało kto wie o co tam chodzi. Kojarzy nam się z facetem z wahadełkiem, który wmawia biedakom na scenie, że są kurczakami i bum, po chwili ktoś biega po tej scenie gdacząc. No nie…  Nic z tych rzeczy.  O ile sam nie przeszedłeś sesji hipnoterapii, może być trochę trudno wyobrazić sobie dokładnie, co tam się dzieje i jaki może być wynik. Dlatego masz okazje przyjrzeć się hipnoterapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i temu, co może ona dla Ciebie zdziałać.

Co to jest?

Hipnoterapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (ang. Solution Focused Hypnotherapy, SFH) jest rodzajem psychoterapii, wykorzystującym skuteczne interwencje. Stosuje jedynie najlepsze procedury zalecane przez naukę i badania. SFH jest procesem opartym na współpracy i ma na celu zmniejszenie niepokoju, uspokojenie umysłu i wsparcie. Korzystając z potężnego połączenia psychoterapii i hipnozy, klienci są w stanie dokonać zmian w stosunkowo krótkim czasie.

Nie bardzo rozumiesz? No to bardziej po ludzku…

Tu nie ma miejsca na dramaty. Zamiast skupić  się nad problemami, które spowodowały, że szukałeś pomocy, skupiamy się na teraźniejszości i przyszłości w pozytywny sposób, przeprojektowując Twoje myśli, aby zbudować nowe zdrowe wzorce zachowania. Chodzi także o to, żeby patrzeć w przyszłość, a nie wstecz. Nie zmienisz przeszłości, ja też nie, wiec po co ją rozdrapywać? Za to mamy wpływ na przyszłość, tam możemy jeszcze dużo wskórać, wiec skupiamy się na tym co możesz zrobić tu i teraz aby jutro było lepsze. W końcu przestajesz karmić się negatywnymi myślami i pozwalasz sobie dokonać prawdziwej, pozytywnej zmiany w swoim życiu, bo jak wszystkiego w życiu, pozytywnego myślenia też trzeba się nauczyć.

Więc jak to wygląda?

Przede wszystkim sesje są dostosowane do Ciebie, więc każda sesja jest nieco inna, jednak maja one  podobna strukturę.

Sesja hipnoterapii to coś więcej niż tylko hipnoza. Zaczynamy od pozytywnych rzeczy, które zauważyłeś w ciągu ostatniego tygodnia, a uwierz mi, zaczniesz zauważać masę pozytywnych rzeczy w koło siebie. To podkreśla pozytywne wzorce myślowe, które już zaczynasz budować i wykorzystywać między sesjami. Podczas tej części sesji określisz, jak te pozytywne rzeczy sprawiają, że się czujesz, i pomoże Ci okrślić kolejne małe kroki prowadzące do Twoich celów. Wszystko to wykorzystuje Twój „mózg intelektualny”, znajdujący się w lewej korze przedczołowej, do którego przekierowuje Cię, jak tylko zaczyna się sesja. Kiedy “jesteśmy” tej części naszego mózgu, zachowujemy się logicznie, dokonując właściwych ocen życiowych sytuacji. Do tego jesteśmy kreatywni i naprawdę pomysłowi. Następnie skonsolidujemy sesję hipnozą, albo inaczej transem. Nie jest to nic innego jak stan bardzo głebokiej relaksacji.

Uwaga, będziesz miał kontrolę przez cały czas. 

Będziesz porostu bardzo zrelaksowany i odprężony ale przytomny. W rzeczywistości każdy wchodzi w tego rodzaju trans kilka razy dziennie. Znasz to uczucie, kiedy oglądasz film, ale myślami jesteś gdzie indziej i mimo, że patrzysz się na ekran, nie masz pojęcia co tam się dzieje? Albo kiedy wracasz z pracy do domu, parkujesz na podjeździe i orientujesz się, że nie pamiętasz drogi? Gratuluje, byłeś w transie.

W tym stanie mózg jest bardziej otwarty na sugestie, które mają być korzystne i pomagają zmienić niewspierające wzorce myślowe. To właśnie w transie Twoja świadomości i podświadomość skupia się na tym samym, na rozwiązaniach.  Oznacza to, że nowe pomysły i podejścia można rozważać za pośrednictwem podświadomości – części naszego mózgu, która kieruje naszymi reakcjami, a potem świadomie je wybierać. 

Hipnoza może pomóc ci spokojnie spojrzeć i pomyśleć o Twoich naturalnych reakcjach i zdecydować, które są potrzebne, a które niepożądane. 

Najlepsze jest to, że pierwsze zmiany zauważysz już po paru pierwszych sesjach, utrwalenie ich zajmie Ci kolejne pare sesji ale ogólem średnia ilość potrzebnych sesji jest miedzy 8 a 12. Co oznacza, że w 12 tygodni możesz stać się naprawdę lepsza wersja sobie samego.No dobra, ale z czym konkretnie pomaga hipnoterapia.

Praktycznie ze wszystkim, co spowodował stres, ale aby było Ci łatwiej zrozumieć z czym hipnoterapia może Ci pomoc, przygotowałam małą listę:

-Depresja

-Nerwica

-Agresja

-Nałogi (alkohol, narkotyki, sex, pornografia, hazard, itp)

-Kontrola wagi ( zaburzenia odżywiania)

-Chroniczny ból

-Rzucenie palenia

-Wsparcie w leczeniu onkologicznym

-Budowanie pewności siebie

-Fobie i traumy

-Stres pourazowy

-Insomnia

-Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

-Motywacja i poprawa wydajności

Jeśli nie jesteś pewny, czy hipnoeterpia to wyjście dla Ciebie, pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać, chętnie wytłumaczę Ci, jak mogę Ci pomóc. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej, zaprasza Cie na darmową i niezobowiązującą Sesje Wprowadzającą, gdzie wytłumaczę Ci jak działa Twoja mózg i jak działa hipnoterapia. Kliknij tutaj aby umówić się na Sesje wprowadzającą, bądź wyślij mi wiadomość na info@bluemony.org. Zachęcam Cię także do zwykłej rozmowy, jestem dostepna pod numrem 07706054043.

Obecnie sesje odbywają się online, czyli możesz doświadczyć hipnoterapii z własnej kanapy.
Cena sesji to £65 funtów, dostępne są też pakiety.

UWAGA!
Początek roku to świetny czas aby o siebie zabać i chcę Cię w tym wesprzeć. Ropocznij swoj proces terapeutyczny teraz a za każda sesje zapłacisz £45.

Coaching poznawczo-behawioralny (CBC) 

Coaching poznawczo-behawioralny (CBC) to model coachingu oparty na cechach zaczerpniętych z psychologii. 

Strategie, ćwiczenia,techniki i narzędzia, które pomagają zidentyfikować niewspierające myśli, uczucia i zachowania oraz przekształcić je w wspierające.

Każdego dnia narażamy się na stres. Brakuje nam zaufania i nie jesteśmy w stanie skutecznie się komunikować. Staramy się dopasować do nierealnie doskonałałych modeli. Wszystko to lekceważy i zaburza nasze spojrzenie na siebie, nasze osiągnięcia i możliwości.

Coach i klient pracują razem, aby zdać sobie sprawę, co może powstrzymać klienta przed osiągnięciem pełnego zakresu jego lub jej możliwości i co można zrobić, aby kontrolować sytuację.

Celem coachingu poznawczo-behawioralnego jest rozwój, znajdowanie pomysłów na realizację działań. Również po to, aby zmienić zachowania na takie, które są bardziej wydajne i mogą pomóc człowiekowi osiągnąć zamierzone w życiu cele. Ten proces pomaga klientom odkryć siebie na nowo, zaufać sobie, uwierzyć w siebie i osiągnąć pożądane rezultaty, zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym.
 

Women’s Empowerment Coaching


Życie testuje nas w tak wielu rolach, nieustannie stawia nam wyzwania, nic dziwnego, że czasami czujemy się zagubieni. Budzimy się pewnego dnia i stwierdzamy, że  zgubiłyśmy się gdzieś miedzy praca, której nie lubimy, wywiadówką, wypasowaniem koszulki meżowi a zabraniem psa do wetrynarza. Nasze życia nas omija…

Chcemy więcej niż to, ale nie do końca wiemy, co oznacza „więcej”. Czujemy, że czegoś nam brakuje, ale nie wiemy czego. Nie jesteśmy tak naprawdę szczęśliwe, a najgorsze jest to, że czujemy się winne, bo mamy „wszystko” więc “powinniśmy” być szczęśliwe.

Brzmi znajomo? Siostro, ja też tam byłem!

Dziś wiem, czego chcę i dokąd zmierzam. Ty też możesz!

Rozbudzanie kobiecego potencjału stało się moją misją i pasją. Jako trener wspierający kobiety, będę Ci towarzyszyła na drodze do poznania Twoich potrzeb i przede wszystkim siebie.

Zaczniesz przekształcać swoje marzenia w konkretne cele.

Nauczysz się tworzyć plany działania.

Dowiesz się, jak zorganizować swój czas, aby miała czas na  wszystko, co niezbędne.

Ponownie nauczysz się kochać siebie, a to zaowocuje pewnością siebie i asertywnością!

Stań się swoja własną Superbohaterką.

Sesje coachingu odbywają się obecnie online, jeśli masz pytania zachęcam Cie do kontaktu. Chętnie odpowiem najlepiej jak umiem, na każde pytanie jakie mi zadasz. 

Koszt jednej sesji to £65, dostępne są też pakiety. 

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close